Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Jak hodnotíme složení

U každého produktu najdete přehledně hodnocení jednotlivých složek. Toto hodnocení vychází z knihy Víta Syrového Tajemství kosmetiky a dle stránky www.ewg.org.

Jednotlivé ingredience jsou rozděleny dle škodlivosti pro kůži i vzhledem k životnímu prostředí. Složky jsou hodnoceny jako Výborné, Velmi dobré, Občasně přijatelné, Špatné nebo Nepřijatelné.

Jak hodnotí Staybio složení kosmetiky a drogerie s ohledem na pokožku i životní prostředí

Každá jednotlivá surovina je navíc více popsána v článku. Článek jednoduše najdete, pokud kliknete na jednotlivou složku ve složení.

 

Příklad k Acacai Senegal Gum

Acacia Senegal Gum

Názvy: Acacia Senegal Gum, Akácie senegalská, Arabská guma

HodnoceníVýborné složení kosmetiky

Známka jako ve škole: 1+

Acacia Senegal neboli akácie senegalská je strom, který najdete v Africe, Asii a Austrálii. Akácie se používá v potravinářském, kosmetickém a farmaceutickém průmyslu. Používá se jako stabilizátor, emulgátor a zahušťovadlo.

V kosmetice se používá pro své hojivé účinky. Je vhodná pro rány, vředy a krvácení. Navíc má adstringentní účinky, tedy stahující. Proto je vhodná pro mastnou a problematickou pokožku. Bohužel je akácie alergen a může vzniknout i alergická reakce.

 

Názvy jsou názvy, které ve složení najdeme. Někde jsou ve složení uvedeny latinsky, anglicky či česky. Nebo zde může jít o různé extrakty ze stejné byliny.

Hodnocení Výborné, značí, že jde o čistě přírodní surovinu.

Známka na jako ve škole je hodnocení klasickému známkování. Znaménko + či - indikují zda-li je látka více či méně přívětivá pro lidské tělo a životní prostředí.

Poté následuje popis jednotlivé složky, kde se dozvíte zajímavé chemické a kosmetické účinky a vlastnosti.