Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Zkuste jít proti dehydrataci pleti přírodními prostředky

Lidské tělo obsahuje až 70 % vody. Voda se však z těla ztrácí a musíme ji doplňovat, jinak se projeví dehydratace. Ještě složitější je to s hydratací kůže. Pro tu není důležitý pouze dostatečný příjem tekutin, ale i obsah látek v těle, které jsou tuto vodu schopné zadržovat. O ty však s věkem přicházíme. Tělo je přestává tvořit v dostatečném množství či zcela. Proto kůže vysychá, objevují se vrásky, přestává být pevnou a stává se povislou.

Konvenční hydratační přípravky mohou být problém

Kosmetický průmysl na nás doslova chrlí různé hydratační přípravky. Ten farmaceutický či potravinářský dokonce takové, které mají být schopné udržet hydrataci vnitřně. Mnohé dokonce fungují, nebo alespoň zdánlivě povrchově vyvolávají dojem, že se pleť po jejich použití skutečně zlepšila. Má to však své ale. Spolu s účinnými látkami dostáváme do těla i obrovské množství dalších chemických látek, o které již stojíme méně, nebo bychom se jich měli zcela jednoznačně vyvarovat.

Voda na hydrataci pleti rovněž nestačí

Umývat si pleť vodou, používat na pleť minerální vody, které si na ni stříkáme, nic z toho pro hydrataci pleti nestačí. Dokonce to může fungovat zcela opačně a pleť vysušovat. Tělo si potřebuje vodu v správných formách udržet. K tomu je nutné, aby obsahovalo látky, které vodu v pleti zadrží, což je například kyselina hyaluronová, a současně musíme pleti nabídnout přirozenou bariéru proti ztrátě vody.

Cosnature-Staybio-prirodni-kosmetika-smisena-plet-vegan-1

Jak správně pleť hydratovat přírodními prostředky?

Důležitá je strava, pitný režim, ale i ochranné bariéry a povrchově působící organické účinné látky. Tento mix dokáže pomoci pleť opět hydratovat, naplnit životodárnou vodou a bránit její opětovné rychlé ztrátě.

Hydratujte pleť zevnitř

Blahodárné účinky na hydrataci pleti zevnitř má řada potravin. Dnes jsou velice moderními zejména superpotraviny. Ztrátu vody eliminují například látky obsažené v chia semínkách, užitečné je též do stravy dostat aloe. Z našich potravin jsou skvělé okurky, melouny či celer.

Pitný režim by měl zahrnovat denní příjem cca 3 litrů tekutin. Nemusíte násilím vypít 3 litry vody. I tento extrém může tělu škodit. Vodu přijímáme rovněž jídlem, takže je nutné tento fakt v příjmu tekutin zohlednit. Není důležité měřit, kolik vypijeme, ale naučit se, že je dobré 3× denně vypít skutečně 3 až 5 dcl vody a mezi tím, během celého dne, popíjet vodu po doušcích, a v případě žízně doplňovat podle potřeby vodu ještě více a častěji. Pít bychom měli především neslazenou a neochucenou vodu. Dobrou formou doplňování tekutin je taktéž zařadit do stravy vodnatou zeleninu a ovoce. Třeba okurky mohou být nekalorickou svačinkou během celého dne.

Jak správně hydratovat pleť zvenčí?

Pleť potřebuje ochrannou bariéru a tu jí nemusí poskytnout pouze konvenční krémy plné chemie. Skvěle fungují přírodní oleje. Může jít o běžně používaný za studena lisovaný olivový olej, ale i arganový, jojobový, makadamiový či třeba růžový olej. Preferujte skutečně přírodní oleje, nejlépe v bio kvalitě. Skvělé pro pleť je i bambucké máslo.

Vynikající na hydrataci pleti je aloe vera. Klidně si tuto rostlinku pěstujte a přímo šťávu z listů používejte na pleť jako nesmývatelnou večerní masku. Podobně lze používat i avokádo.

Vyzkoušejte přípravky ze StayBio. Jsou zcela přírodní a navíc jsou vhodné i pro vegany. Najdete je zde.

hydratace-pleti-staybio-vegan-prirodni-kosmetika-1_1