Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Zázračný marocký jíl

Toužíte po jasné a hebké pleti od hlavy až k patě? Používejte k její očistě marocký jíl!
Marocký jíl (někdy se setkáte s názvem Ghassoul) je velmi jemná zemina s celou řadou blahodárných účinků na tělo, vlasy i pleť. Tu především velmi dobře čistí, rozjasňuje, hydratuje, zlepšuje její pružnost, vitalitu a na dotek ji činí hebčí.

Zbavte pleť toxinů a nečistot

Marocký jíl v první řadě vyniká svou schopností vytáhnout z pleti veškeré toxiny a nečistoty, které se na ní usadí během dne. Z tohoto důvodu má tento přípravek své místo i při léčbě kožních problémů, jako jsou akné, ekzémy a lupénka. K tomu je ovšem skvělou zásobárnou minerálů, jak jsou vápník, magnézium, fosfor, mangan železitý a fosfor.

Staybio-prirodni-vegan-kosmetika-zahir-marocky-jil-rhasul-1

Zkrášlovač známý po staletí

Ghassoul, který se těží na severovýchodě Maroka v pohoří Atlas, se jako přírodní zkrášlovač používá už po staletí. Ve starověku se s ním spolu s kožními nemocemi léčila i úplavice, zažívací potíže, a dokonce i mor. V 19.století jej pak farář Michal Kneipp používal při léčbě kloubů. A do svých zkrášlovacích rituálů ho zařadila i královna Kleopatra.

Čistá pleť od hlavy až k patě

Dnes se marocký jíl používá jako peeling, pleťová maska i vlasový zábal. Přidává se však i do šamponů a mýdel. Velmi účinné ovšem jsou i lázně v marockém jílu. Ty vás pak zbaví nečistot od hlavy až k patě.

Staybio-prirodni-vegan-kosmetika-zahir-marocky-jil-rhasul-3

Prevence rozšířených pórů

Zmíněné přípravky jsou vhodné pro všechny typy pleti včetně té mastné a problematické. Marocký jíl totiž dobře z pokožky absorbuje kožní maz. Je však také dobrou prevencí vzniku rozšířených pórů a černých teček. Pleť je po jeho zásahu jasná, hebká a hydratovaná. A nejenom to. Tento přírodní zázrak dokáže nastartovat ochranné mechanismy a zpomalit proces stárnutí.

Maska a vlasový zábal

Jak marocký jíl používat? Masku, kterou připravíte smícháním jílu a vody (v poměru 1:2), nanesete na obličej a necháte působit po dobu maximálně pěti minut. Načež pleť opláchnete teplou vodou. Podobně postupujte i při výrobě vlasového zábalu. Zde se poměr jílu a vody ale zvyšuje na 1:3 a doba působení se prodlužuje na deset minut. U ostatních přípravků dodržujte postup uvedený na příbalovém letáku.

Marocký jíl zakoupíte spolu s přírodní a vegan kosmetikou na stránkách www.staybio.cz.

Staybio-prirodni-vegan-kosmetika-zahir-marocky-jil-rhasul-2