Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Zázračné pomelo

Pomelo je takový malý přírodní zázrak. Největší citrusový plod pomáhá při hubnutí a zamiluje si ho i vaše pleť. Na pohled to je takový obrovský grapefruit. Jeho chuť pak je někde na pomezí grapefruitu a pomeranče.

Vitamíny a minerály

Nejvíce ale vyniká obsahem blahodárných látek, nejenom vitamínů A a C, nýbrž i minerálů (draslík, hořčík, sodík a železo). Výživoví specialisté však tento citrusový plod, který roste především ve Spojených státech, Mexiku, Číně a Španělsku, vyzdvihují i kvůli absolutní absenci pro tělo škodlivých látek. V pomelu nenajdete sodík, ani gram tuku.

Pomelo a zdraví

Pomelo je ovšem i skvělým antioxidantem, který konzumenta chrání před volnými radikály a oxidačním stresem. A k tomu díky vysokému obsahu vlákniny zlepšuje trávení, přispívá k odstranění otoků a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Detoxikuje a zrychluje metabolismus

Tento obří citrusový plod však i skvěle detoxikuje a zrychluje metabolismus, čímž napomáhá hubnutí. I při nízkém obsahu kalorií totiž dobře zasytí. Naordinovat si jej můžete i při kašli (zbaví vás zahlenění), lehké viróze, a dokonce i při kocovině.

Vyživuje, hydratuje a vypíná

Antioxidačních vlastností pomela využívají i renomovaní výrobci přírodní kosmetiky. Najdeme ho v přípravcích pro pleť i vlasy. Pokožku výtažky z pomela vyživují, hydratují a vypínají. Vitamín A v něm obsažený se zase postará o jasnou pleť bez pupínků a akné. Extrakty z pomela výrobci přidávají do krémů, odličovacích přípravků, zubních past, mastiček, šamponů, kondicionérů i prostředků na mytí nádobí. Lisují se z něj ale i esenciální oleje.

Až dvě pomela denně

Toto ovoce si zkrátka z mnoha důvodů zaslouží mít čestné místo v našem jídelníčku i na kosmetickém stolku. Dle lékařů můžeme bez obav zkonzumovat až dvě pomela denně. Před konzumací jej ale nezapomeňte dobře oloupat. Z kosmetických přípravků buďte na pozoru před esenciálními oleji, po jejichž aplikaci by kůže neměla být vystavena slunečnímu záření.

Vyzkoušejte pleťovou masku pro krásnou pleť s extraktem z pomela. Maska má zcela přírodní složení a nese certifikáty Natrue a Vegan. Navíc ji nakoupíte již od 39,-.
Cosnature-pletova-maska-pomelo-vegan-prirodni-kosmetika-4_1