Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Zázračné granátové jablko má své místo v našem jídelníčku i v kosmetice

Granátové jablko zmírňuje záněty střev a obohacuje krev. Najdeme jej ovšem i v kosmetických produktech, obzvláště v těch určených pro zralou a problematickou pleť. 
Granátová jablka jsou bohatá na vitamín C, E, B a niacin, ale neobsahují betakaroten (provitamin A). Z minerálů se v nich nejhojněji vyskytuje draslík, měď a železo. V kůře plodu však najdeme i prospěšné taniny vyznačující se protizánětlivými účinky na sliznicích trávicího traktu. 

Granátové jablko v péči o zdraví

Příjemně nahořklou chuť granátovým jablkům propůjčuje především kyselina citronová přispívající k obnovení rovnováhy ve střevech. Pomáhá proto například při infekčním průjmu zapříčiněném gastroenteritidou nebo kolikou. Zabírá však také při plynatosti, střevních křečích a překyselení žaludku. Své místo ovšem toto zázračné ovoce má i v prevenci hypertenze, poruch metabolismu, anémie z nedostatku železa a ateriosklerózy. 

Granátové jablko v péči o pleť

Granátová jablka jsou však také bohatým zdrojem flavonoidů. Ty zase v trávicím traktu působí antisepticky a protizánětlivě. V buňkách se však chovají jako silné antioxidanty se schopností zastavit zhoubné bujení a proces stárnutí. Proto má granátové jablko své čestné místo i v kosmetice, a to nejenom v té určené pro péči o stárnoucí pleť, kterou zpevňuje, vyživuje, ochraňuje před volnými radikály, zlepšuje její pružnost a do hloubky hydratuje, ale i pleť problematickou se sklony k akné. Další předností granátového jablka jsou jeho tonizační, protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Extrakt z granátového jablíčka najdeme v pleťových krémech, olejích, sérech, maskách, mlécích, ale i rtěnkách a make-upech. 

Možnosti konzumace

Pro dosažení nejlepších účinků doporučujeme také konzumaci granátových jablíček v syrové podobě. Jejich velkou výhodou je snadná skladovatelnost. Na chladném a tmavém místě vám vydrží až šest měsíců. Velmi osvěžující ovšem je i šťáva z granátových jablek připravená v klasickém odšťavňovači. A pokud do šťávy přidáte cukr a krátce ji povaříte, dostanete lahodný sirup. Ten popíjejte zředěný s vodou, popřípadě jím dochucujte ovocné saláty. 

Vyzkoušejte Granátovou péči od značky Cosnature. Přírodní a vegan kosmetiku za příznivé ceny!

Granátové jablko v přírodní kosmetice Cosnature