Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Vyměňte konvenční kosmetiku za přírodní. Prospějete své pleti i planetě!

Pokud toužíte po tom vypadat co nejlépe, budete pro to muset něco udělat. Základem je dobrá zdravotní kondice. Tu žádný krášlící prostředek nenahradí. Vylepšit svůj vzhled je však možné i jinými způsoby. Vyváženou stravou, dobrou náladou, pravidelným tělesným pohybem, vydatným nočním spánkem, uspokojujícím partnerským vztahem či přímo šťastnou rodinou a kvalitní ideálně přírodní kosmetikou. Právě na tu se v následujícím článku zaměříme.

O tom, že konvenční kosmetika, s níž se setkáváme v regálech obchodů, může napáchat nemalé škody, většina z nás ví. I přesto ji ale používáme. Hlavním problémem jsou škodlivé chemické látky v ní obsažené. Najdeme je ve voňavých mýdlech, šamponech, krémech, maskách, saponátech i zubních pastách. Přestože se jednotlivé látky laboratorně testují, problémem se stává tzv. koktejlový efekt. Jak vědecky prozkoumat přesné působení celodenní konzumace nejrůznějších chemikálií? Či jejich přijímání prostřednictvím kůže?

Pozor na koktejlový efekt!

Tu si dáme párek, tu oranžovou limonádu, čaj s umělým aroma, stříkané ovoce a zeleninový salát. Pak si umyjeme vlasy šamponem se silikony, tělo mýdlem s parabeny, osvěžíme se deodorantem s hliníkem, obarvíme vlasy barvou s amoniakem, nehty nalakujeme lakem s formaldehydem a zuby vyčistíme pastou s triklosanem. Všechny zmíněné látky škodí zdraví. V dlouhodobém horizontu určitě.

Konvenční kosmetiky se zbavte!

Výčet zdravotních problémů, které mohou následovat, by vydal hned na několik takovýchto článků. My vám raděni poradíme, co udělat pro to, abyste se jim vyhnuli. Rada je jednoduchá. Vyměnit konvenční kosmetiku za tu přírodní. Ta žádné ze zmíněných škodlivin neobsahuje. K pleti je šetrná a přirozená. A vhodná i pro pleť dětskou a citlivou. Respektive by tomu tak mělo být.

Zaměřte se na přípravky s kvalitními oleji

Proto při nákupu dobře čtěte etikety. I přípravky, které se tváří jako přírodní, mohou být plné chemie. A místo nich upřednostněte přípravky s obsahem zdraví prospěšných olejů. Látek získaných z jader, semen a plodů, které jsou staré jako lidstvo samo. A stejně tak i účinných. I z toho důvodu jsou přírodní oleje součástí regeneračních, pečujících i masážních kosmetických přípravků. Právě na jejich účincích je kvalitní přírodní kosmetika postavena. Pleťová, vlasová i nehtová. A rozhodně si zaslouží vaší pozornost.

Vyzkoušejte kosmetiky od značky Cosnature, která je zcela přírodní a přitom ji najdete za příznivé ceny. Kosmetiku najdete zde.

Přírodní-kosmetika-cosnature-staybio-1