Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Veganská kosmetika nemusí být drahá. A může být i zcela přírodní

Veganství není žádná dieta, jedná se o životní styl. Veganská strava neobsahuje živočišné produkty, jako jsou maso, mořské plody, mléčné výrobky a vajíčka. Slyšeli jste však o tom, že existuje i veganská kosmetika?

V kosmetických přípravcích se běžně objevují živočišné přísady a vedlejší živočišné produkty, mezi něž patří například drcené brouky, tuk z poražených zvířat či mléka (kozí, ovčí i velbloudí). Existují však i výrobci veganské kosmetiky. Ve složení takových produktů nenajdete složky živočišného původu.

Pro koho je veganská kosmetika vhodná?

Pro všechny, nikoliv jen pro vegany. V podstatě se jedná o kosmetické výrobky bez živočišných látek a vedlejších živočišných produktů či jakýchkoliv dalších živočišných složek včetně včelího vosku a medu. Dávejte si však pozor na to, aby nebyly přípravky testované na zvířatech. I když jsou některé produkty označované jako veganské, protože v nich nejsou suroviny živočišného původu, mohou být na zvířatech testované, takže v podstatě veganské nejsou.

V kosmetických preparátech se běžně vyskytují karmín, lanolin, keratin, kolagen, elastin, glycerin a kyselina stearová získávaná ze zvířat. Dále také najdete v obsahu loj, perly, mléčné deriváty i hlemýžďový sliz.

Je veganská kosmetika přírodní?

I v tomto ohledu buďte obezřetní. Veganská kosmetika totiž nemusí být vždy přírodní, přestože většina veganských ingrediencí pochází z rostlinných zdrojů. Některé suroviny je možné syntetizovat, případně vyrobit v laboratoři, a tak zdaleka nejsou přírodní ani organické.

Výrobci veganské kosmetiky mohou používat i syntetické přísady, neboť jsou veganské, ovšem nikoliv přírodního charakteru. Důvod je jednoznačný. Syntetické přísady jsou levnější než přírodní rostlinné přísady.

Co se týče ceny, veganská kosmetika nemusí být drahá. Sehnat se dají i cenově dostupné produkty.

Co zaručuje vegan certifikát?

Jestliže je na kosmetickém přípravku vegan certifikát, znamená to, že neobsahuje žádný živočišný produkt (maso, mléko, vejce, med, kožešiny a kůže). Logo uděluje organizace The Vegan Society.

Chcete nakoupit přírodní, vegan kosmetiku, která vás nezruinuje? Vyzkoušejte přírodní kosmetiku značky Cosnature

Veganská kosmetika Cosnature