Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Proč používat zázrak jménem bambucké máslo?

Bambucké máslo je tuk získávaný z ořechů stromu zvaného shea tree. Charakteristické je krémovou konzistencí a slonovinovou barvou. Bambucké máslo obsahuje spoustu mastných kyselin a vitamínů, a proto se v kosmetice používá ke zjemnění pokožky.

Vyznačuje se protizánětlivými a hojivými účinky. Používá se na tělo, zejména však na obličej. Pokožku tonizuje i uklidňuje. Bambucké máslo je doslova kosmetický zázrak, který je vhodný pro suchou i atopickou a alergickou pokožku.

Co bambucké máslo obsahuje?

V tomto specifickém tuku se nachází tokoferoly, známé jako vitamín E, a katechiny, které působí zase jako antioxidanty. Dále bambucké máslo obsahuje vitamíny A a F zajišťující hydrataci. Co se mastných kyselin týče, za zmínku stojí kyseliny olejová, stearová, linolová a palmitová.

Jaké jsou účinky bambuckého másla?

Bambucké máslo je známé především protizánětlivými účinky. Uklidňuje zčervenání i otoky na tváři. Oleje v bambuckém másle se dokážou dokonale vsáknout do pokožky, a tím vytvoří hladkou a měkkou bariéru, která zajišťuje hydrataci pokožky.

Bambucké máslo působí i proti stárnutí. Přesný mechanismus, jak to dělá, není dobře známý, nicméně předpokládá se, že to souvisí s podporou produkce kolagenu. Bambucké máslo také zabraňuje rozpadávání kolagenu, jenž je už v pokožce přítomen.

Jak bambucké máslo používat?

Nejjednodušší způsob, jak bambucké máslo používat, je koupit krém na obličej s obsahem tohoto tuku. Seženete ho v obchodech se zdravou výživou, lékárně i na internetu. Bambucké máslo se na obličej nanáší velice snadno, používejte ho však především na noc. Pokud byste si ho nanesli ráno, mastné kyseliny a oleje obsažené v másle mohou ztěžovat nanášení make-upu.

Udělat si můžete i masku na obličej z bambuckého másla. Smíchejte 1 lžíci medu, 3 až 4 kapky hroznového oleje a 1 lžíci čistého bambuckého másla. Všechny suroviny dobře promíchejte, a potom masku rozetřete po tváři. Nechejte ji působit 10 minut, a poté ji jemně smyjte teplou vodou.

Nebo vyzkoušejte produkty od značky Cosnature s obsahem bambuckého másla. Cosnature je tradiční německá značka, která nese certifikát Natrue, Vegan a další.

Cosnature bambucké máslo pro velmi suchou pleť