Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Proč používat přírodní oční krém

Domníváte se, že vaše oční okolí péči nepotřebujete? Jste na pravidelné používání očního krému ještě příliš mladí? Vypadá vaše pokožka zatím stále dobře? Nenechte se zmást. Oční krém by měl tvořit základní výbavu už od mladého věku.

Pleť kolem očí je velmi citlivá, tenká a nachází se v ní méně kolagenu i mazových žláz. Právě proto se vrásky objevují nejdříve zde a poté na zbytku obličeje. Ideální je pečovat o pleť už ve chvíli, kdy vrásky ještě nejsou příliš viditelné.

Kdy je vhodné začít používat oční krém?

Začít byste měli ideálně po 20. roku života. Přibližně po 25. roku se totiž z obličeje vytrácí tuk, což dělá kruhy pod očima výraznější a hlubší. Dobrý krém oční okolí hydratuje, dodá mu ztracenou pružnost a projasní tmavé kruhy.

Jaké všechny problémy řeší?

Oční krém zpomaluje přibývání vrásek, aspoň pokud se naučíte používat ho pravidelně každé ráno a večer. Kromě toho vás zbaví opuchlých a nateklých očí. Celkově posílí jemnou kůžičku, zamezuje vzniku váčků a usazování vody. Nejde tedy pouze o péči proti vráskám, nýbrž celkově pro zdravější kůži.

Kromě jiného se z krému stává dobrý podklad pod líčení. Oční okolí je suché a oční stíny to kolikrát ještě zvýrazní, vrásky jsou viditelnější. Hydratace očním krémem funguje jako podkladová báze, pokožka je pak hladší a líčení nezvýrazňuje nedokonalosti.

Proč nestačí klasický noční nebo denní krém?

Protože složení očního krému se od složení denního nebo nočního krému podstatně liší. Už jsme si prozradili, že kůžička kolem očí je jemnější, proto vyžaduje přípravky s jemnější a lehčí strukturou. V oční okolí najdete tzv. mikropóry, které jsou oproti klasickým póru mnohem menší. Oční krémy jsem speciálně vytvořeny, tak aby molekuly krému se dostaly i skrze tyto mikropóry. 

Z jakého důvodu je lepší používat přírodní oční krémy?

Záleží ovšem i na tom, jaký konkrétní oční krém si zvolíte. Lepší jsou ty s přírodními ingrediencemi, mají čistší složení a k pleti jsou šetrnější. Jemná kůžička kolem očí si obzvlášť zaslouží šetrnou péči. Nešetřete na ní a dopřejte svým očím to nejlepší. Vyzkoušet můžete například oční krém s granátovým jablkem. Krém nese certifikáty Natrue, Vegan a další.

Víte, proč používat oční krém?