Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Proč používat noční krém

Některá možná ví, ale spousta žen neví, jaký je vlastně rozdíl mezi denním a nočním krémem. Jak jste na tom vy? Používáte noční krém? Víte, jaký je rozdíl mezi nočním a denním krémem?

Pleť potřebuje zcela jinou péči během dne a jinou během noci. Přes den funguje pleť spíše jako ochranný štít, který nás chrání před stresem, znečištěním, volnými radikály i UV zářením. Během noci se pleť regeneruje a obnovuje. Pokožka rekonstruuje kolagenové a elastinové sítě, které podporují mladistvý vzhled. Proto je vhodné dodat ji aktivní látky, které pleť podpoří.Silikony-v-kosmetice-proc-jsou-spatne-6

Denní krém – ochrana a hydratace

Jak již název vypovídá, tak se denní krém používá každé ráno, tak aby naši pokožku chránil po celý den. Krém by se měl použít na vyčištěnou pokožku a ideálně i po tonizaci. Tonikum nejenže pleť dočistí, ale zároveň srovná pH pleti. Krém je takzvaným třetím krokem, tedy hydratací. Denní krém má hlavně hydratovat a chránit pleť před nepříznivými vlivy okolí. Proto často najdeme v denních krémech UV faktor. Krém většinou má lehčí strukturu a je skvělou volbou pod make-up.

Noční krém – regenerace a výživa

V noci se naše pleť regeneruje a je potřeba tomuto samo-uzdravování pomoci vhodnou péčí. Během spánku se zvyšuje mikrocirkulace a kyslík lépe proniká k buňkám. Proto jsou většinou noční krémy výživnější, tedy i hutnější. Správná péče pokožce pomůže se pořádně zrevitalizovat a regenerovat. Je
to jako hnojivo na kytičky. Tedy pleť je ráno hladší, jemnější a vrásky jsou méně viditelnější. Pokud nepoužíváte noční krém, může se stát, že regenerace pleti výrazně zpomalí, či jednoho dne i úplně zastaví.

Samozřejmě pokud jeden den použijete denní krém i na den i na noc, tak se nic vážného nestane. Jste-li ale pečující typ a chcete vypadat co nejdéle dobře, najděte si vhodné krémy a pravidelně jej používejte.

Můžu krémy zaměnit?

Pro ty, které napadá, jestli je lepší denní krém na noc či noční krém na den, tady máme odpověď. Jednoduše řečeno pokožka potřebuje pro jednotlivou část dne speciální péči. Tak co si zabalit pokud jedete na víkend? Denní krém chrání a hydratuje, noční regeneruje. Zde je lepší, jít spíše do obrany a pokožku náležitě chránit. Na druhou stranu je lepší, mít obě funkce a dodat pleti vždy to nejlepší, co ji můžete dát.


Pro ty, které stále váháte, proč používat denní a noční krém, říkáme jednoduše oba ano. Pleť přes den, ale i v noci potřebuje jinou péči, aby byla chráněna a fungovala tak jak má.

Vyzkoušejte přírodní krémy od značky Cosnature. Značka nese certifikáty Natrue, Vegan a další. Navíc je za příznivou cenu. Produkty najdete zde.

Denni-nocni-prirodni-krem-staybio-cosnature-prirodni-kosmetika-1