Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Proč jsou silikony špatné?

Určitě jste na to už narazili. Kosmetické výrobky mají dost často na obalech zvýrazněno, že neobsahují silikony. Co to pro vás znamená, a máte se bát výrobků, které tyto složky obsahují?

Silikony-v-kosmetice-proc-jsou-spatne-4

Silikony – škodlivost

Kde všude najdete silikony? Vyskytují se ve vlasové kosmetice i pleťových přípravcích. Jejich efekt je skvělý. Například v šamponech a kondicionérech. Po použití těchto přípravků budete mít vlasy krásně lesklé, hebké a snadno je rozčešete, protože hřeben vám bude ve vlasových vláknech klouzat. Proč tomu tak je? Silikony dokážou vaše vlasy obalit filmem, který jej vyhladí. Efekt to je sice krásný, na druhou stranu přes tuto vrstvu se pak nedostanou žádné hydratační látky, takže vlas nebude vyživen, navíc se bude rychleji mastit či vysušovat a skutečný stav vlasů se zhorší. Obdobně je tomu u pleťové kosmetiky. Znáte například podkladové báze pod make-up? Opět úžasný efekt. Vaše pleť se vyhladí, protože ji uzavře neviditelný film. Na takovou pokožku se pak skvěle nanáší make-up a pokožka vypadá perfektně. Jenže ucpou se póry, kůže nedýchá a její kvalita se opět zhoršuje. Abychom nebyli tak kritičtí k obsahu silikonů, ve skutečnosti ze všech kontroverzních složek v kosmetice (parabeny, ftaláty, sulfáty atd.) jsou silikony spíš méně škodlivé a jejich občasné použití nevadí. Spíš je využívejte jen pro efekt daného momentu, tedy když půjdete například na ples a budete chtít mít vlasy jako z reklamy.

Silikony-v-kosmetice-proc-jsou-spatne-9

Silikony ničí i životní prostředí

Něco jiného je ovšem škodlivost silikonů vzhledem k životnímu prostředí. Když si smýváme šampon, masku, make-up, vše stéká do odpadů, odtud do půdy a už se znečišťuje životní prostředí. Tyto umělé látky pak v zemi ničí blahodárné složky, navíc v koncentrovaném množství se vrací do oběhu zpět díky vodovodnímu systému, proto je voda v některých místech méně kvalitní než jinde. Nezdá se to, tyto látky jsou zdánlivě neviditelné. Ovšem všeho moc škodí a je krátkozraké zavírat oči nad přítomností těchto umělých látek. Říkat si, že něčeho málo neškodí, je naivní. Pro vás je toho málo. Když to samé ale udělá dalších 10 miliónů lidí v zemi a vpustí tyto látky zpět do oběhu, protože se nerozloží, na kvalitě životního prostředí to bude znát.

Vyzkoušejte přírodní kosmetiku Cosnature, která silikony ani jiné škodlivé neobsahuje. Tato značka je na trhu už od roku 1980 a nese certifikáty NaTrue, Vegan, Silicone Free a další.

Silikony-v-kosmetice-proc-jsou-spatne-6