Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Proč jsou parabeny špatné?

Zmíněné látky včetně právě parabenů dnes vnímáme jako škodlivé. Proč se tedy objevovaly a ještě v některých produktech objevují? Parabeny se přidávají do některých výrobků, protože jsou konzervanty. Tedy prodlouží dobu trvanlivosti a zabrání množení bakterií. To je samozřejmě přínosná vlastnost. Ale když si máte vybrat trvanlivé mléko nebo klasické, které vytáhnete z chladničky, které je pro vaše zdraví lepší? A co instantní jídla, výrobky plné éček. Sice vydrží na dlouho, ovšem za cenu toho, že v nich není cosi přirozeného. Zkrátka tu a tam použití takových výrobků nevadí, ale neměli byste je zařadit do své rutiny. To platí i pro parabeny. U nich se navíc objevují i výsledky studií, že mohou mít podíl na rozvoji rakoviny prsu. Nejde sice zatím o stoprocentně prokázaný fakt všemi uznávanými odborníky, ale riskujte to. Protože se jedná o umělou látku, může způsobovat i různé alergie, chová se jako estrogen, takže může měnit i naše emoce.

Parabeny-v-kosmetice-proc-jsou-spatne-3

Nejškodlivější parabeny

Parabenů je celá řada. Methylparaben, propylparaben či E+ nějaké trojčíslí. Pak tu máme ovšem ještě phenoxyethanol, který se často používá jako náhrada parabenů, což ale neznamená, že je kdovíjak lepší. Jde o konzervant. Jeho konzistence je olejovitá, je tedy vysoce účinný, aby zabraňoval množení plísní nebo bakterií, v podstatě je antibakteriální. Což se může zdát skvělé. Ale když zabíjí tyto prvky, je to prospěšné i pro nás? Obzvlášť, když vám prozradíme, že jej naleznete např. i v zeleném čaji?

Parabeny-v-kosmetice-proc-jsou-spatne-7

Phenoxyethanol negativně působí na nervy i mozek, při jeho rozkladu vzniká fenol, který může nabourat náš imunitní systém. Najít ho přitom můžete v mnoha kosmetických přípravcích, jako jsou podkladové báze, hydratační krémy, šampony, řasenky i oční stíny a linky, ačkoli může dráždit oči. make-upy a pudry) a i v repelentech. Multifunkční složka, která ale tím pádem nemůže být pouze prospěšná.

Vyzkoušejte kosmetiku Cosnature, která nese certifikáty Vegan, Natrue a Paraben Free. Kosmetika je zcela přírodní a za příznivé ceny. 

Parabeny-v-kosmetice-proc-jsou-spatne-1