Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Proč je arganový olej tak ceněný?

Nikoliv olivový, ale arganový olej bývá označován jako nejvíce ceněný olej na planetě. Jeho kosmetické účinky jsou nebývalé.

Pochází ze semen Argany, kterážto jsou lisována za studena. Konzistence oleje je mnohem hustší, než bývá zvykem. Zaujmout rovněž dokáže i svou zlatavou barvou, respektive ořechovým aroma.

Argana se pěstuje jen v Maroku a v některých západních částech Alžíru. I proto se jedná o velice vzácnou rostlinu. Zpracovává se hlavně pro svůj olej, jež ve své surové formě obsahuje karoten, tokoferoly, vitamíny A, E a F a především 80 % všech mastných kyselin. To je také důvod, proč se běžně aplikuje na pleť, vlasy i nehty.

Staybio-prirodni-kosmetika-arganovy-olej-vegan-1

Pokožka

Pokožka s pomocí arganového oleje dokáže ožít jako po žádném jiném přípravku. A nezáleží na jejím stáří. Tento druh kosmetiky používají ve stejné míře všechny věkové kategorie.

Vzhledem k vysokému počtu antioxidantů a dalších léčivých látek se jedná o velice efektivní prostředek v boji proti deformaci kůže způsobené věkem, nemocí či poraněním. Olej pomáhá pokožce regenerovat a zároveň ji vyživuje a hydratuje. Při správné aplikaci se dostane až do spodních vrstev kůže.

Je možné ho používat i na drobné ranky, popáleniny, záněty kůže, akné či ekzémy. Rovněž může zlepšit stav lupenky.

Staybio-prirodni-kosmetika-arganovy-olej-vegan-3

Vlasy

Arganový olej také dokáže obnovit vitalitu a lesk vlasů. Stejně jako pokožku, i vlasy dokáže skvěle hydratovat a dodat jim potřebnou elasticitu. Je vhodný i jako podpůrná léčba vlasové pokožky.

Staybio-prirodni-kosmetika-arganovy-olej-vegan-5

Nehty

Nehty se občas lámou, případně různé roztřepují, což není příliš atraktivní. Pravidelným mazáním nehtů a nehtových lůžek arganovým olejem se však dá těmto nepříjemnostem vyhnout. Funguje také proti plísním a záděrům.

Staybio-prirodni-kosmetika-arganovy-olej-vegan-4

Proč používat přírodní kosmetiku

Arganový olej je jedním z nejúčinnějších kosmetických přípravků, co dnes jdou koupit. Hodně za to může jeho přírodní původ.

Uměle vytvořená kosmetika je v mnoha ohledech horší, jelikož obsahuje celou řadu nežádoucích látek, které mohou některé potíže případně ještě zhoršit. Přírodní kosmetika obecně je odzkoušená staletími a prokazatelně funguje lépe.

Nakupte arganový olej na www.staybio.cz. Zde najdete i přírodní a vegan kosmetiku za příznivé ceny. 

Staybio-prirodni-kosmetika-arganovy-olej-vegan-2