Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Proč čistit pleť a jaké jsou důvody pro výběr přírodní kosmetiky

Chcete mít krásnou pleť, kterou nebudou trápit pupínky a ucpané póry? V takovém případě je potřeba myslet na pravidelné čištění. O co konkrétně se jedná, na co si dát pozor a jakou kosmetiky zvolit pro každodenní péči o pleť? To se dozvíte v tomto článku.

Důvody pro pravidelné čištění pleti

Pokud si chcete užívat krásné pokožky bez zanícení, pupínků a nevzhledných ucpaných pórů, neobejde se to bez pravidelné údržby a čištění. Důvodem je především prevence, ale také ochrana pleti před nadměrnou zátěží způsobenou například zbytky dekorativní kosmetiky. Takový make-up totiž při špatném odlíčení a čištění pleti dokáže napáchat nepříjemné škody. Čištění je však potřeba provádět i ve dnech, kdy se téměř nenalíčíte. Na pleti totiž ulpívá prach a další nečistoty, které se pohybují vzduchem, nebo se na obličej dostanou po kontaktu a zanesení dotykem.

Správný postup čištění

Celý proces čištění pleti je potřeba projít vždy krok za krokem. Jednotlivé fáze jsou velmi důležité pro dosažení požadovaného výsledku. Nejdříve je důležité s pomocí pleťového mléka či odličovacího pěny odstranit případnou dekorativní kosmetikou. Především u suché pleti je důležité, aby čisticí kosmetika neměla vyšší podíl alkoholu a nedocházelo tak k dalšímu vysychání pokožky. Ideální je použít pleťové čisticí mléko. Mléko by nemělo obsahovat ropné deriváty, které pleť ucpávají a tvoří se akné. Ovšem ani perfektní dodržení všech úkonů nedokáže nahradit kvalitní kosmetiku. Pro každodenní péči o pleť se vyplatí vybrat kvalitní kosmetiku s ideálně co nejvíce čistým přírodním složením.

prirodni-cisteni-pleti-staybio-prirodni-vegan-kosmetika-cosnature-1

Proč si vybrat přírodní kosmetiku

V první řadě jde o ochranu vašeho zdraví. Při používání kvalitní přírodní kosmetiky totiž jasně víte, co můžete očekávat. Skládá se z výtažků z bylin často i s příměsí minerálů a podobných látek, jejichž hlavním úkolem je precizní vyčištění, ale také i částečné vyživení pleti.

Vyzkoušet můžete přírodní kosmetiku Cosnature, která má zcela přírodní složení a navíc je za příznivé ceny. Najdete ji zde

prirodni-cisteni-pleti-staybio-prirodni-vegan-kosmetika-cosnature-2