Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Přírodní kosmetika na léto chrání nejen vaši pokožku

V současné době se čím dál více zajímáme o to, jakého složení jsou kosmetické přípravky, které používáme. Není žádným tajemstvím, že až 60 % látek obsažených v krémech a gelech se vstřebává nejen do pokožky, ale též do organismu. Na co bychom se tedy měli při výběru letní kosmetiky zaměřit?

Neškodí tělu ani přírodě

Jedním z hlavních důvodů, proč se rozhodnout pro používání přírodní kosmetiky, je nulový obsah parabenu a silikonů. Tyto škodlivé látky se nedají biologicky odbourat a zamořují tak životní prostředí. Při nákupu kosmetiky bychom neměli mít na paměti pouze účinek na naši pokožku, ale rovněž nezapomeneme na ekologické smýšlení. Z toho důvodu vybíráme přípravky, jež se skládají z minimálního počtu složek.

prirodni-kosmetika-na-lete-staybio-cosnature-5

Co by ve vaší letní výbavě nemělo chybět?

Samozřejmostí jsou opalovací přípravky, jež chrání naši pokožku před nepříjemným spálením. Ovšem letní péče se netýká jenom opalování, ale hlavně regenerace pleti i vlasů po intenzivním slunečním zářením, náporu větru a působení vody. V letním období je pokožka silně dehydrovaná, proto bychom se měli zásobit přípravky bohatými na přírodní oleje, jimiž jsou avokádový, mandlový nebo kokosový. Tělová mléka, oleje a másla aplikujeme ihned po sprchování a koupání na ještě vlhkou pokožku. Tak zabráníme jejímu vysušování. Také nezapomeneme na péči o vlasy, které jsou vystaveny stejně jako pokožka ostrému slunci. Pokud jim nevěnujeme pozornost, budou na konci léta vysušené, lámavé, s roztřepenými konečky. Vlasy bychom měli dostatečně ochránit před UV zářením vhodnou pokrývkou hlavy. Obrovskou službu jim prokáží též speciální masky a ochranné spreje. V neposlední řadě nezapomeneme na ochranu obličeje a rtů, na něž pravidelně aplikujeme hydratační balzámy a pomády. Rty jsou totiž první částí obličeje, kterou si na prudkém slunci bez povšimnutí spálíme.

Vyzkoušejte přírodní kosmetiku od značka Cosnature, která je šetrná k pokožce těla i obličeje, ale i k životnímu prostředí. Najdete ji zde a za příznivé ceny. 

prirodni-kosmetika-na-lete-staybio-cosnature-3