Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Mandlový olej a jeho skvělé účinky na pleť a vlasy

Mandlový olej pochází z lisování semen mandlového stromu, což jsou mandlové ořechy, a extrakce oleje z tohoto lisu. Mandle byly v mnoha starověkých kulturách ceněny pro své léčivé a zdravotní vlastnosti, včetně vysoké hladiny bílkovin, omega-9 mastných kyselin a vitaminu E. Dnes se mandlový olej používá v široké škále kosmetických produktů.

Jak pleti prospívá mandlový olej?

Existují dva druhy mandlového oleje: sladký a hořký. Pro pokožku je vhodnější ten sladký. Obsahuje následující živiny: 

  • Vitamin A: Retinol ve vitaminu A má schopnost stimulovat produkci nových kožních buněk a vyhlazovat jemné linie.
  • Vitamin E: Tato živina má antioxidační vlastnosti, které mohou pomoci předcházet poškození buněk a snižovat poškození pokožky ultrafialovým zářením.
  • Omega-3 mastné kyseliny: Tyto živiny mohou pomoci předcházet předčasnému stárnutí a chránit před poškozením od slunce.
  • Zinek: Jedná se o základní živinu pro hojení akné nebo jiných jizev na obličeji. Je však třeba poznamenat, že zinek je pro tento účel účinnější, pokud se užívá orálně. 

Výhody mandlového oleje pro vlasy

Mandlový olej je změkčovadlo, což znamená, že může vyplňovat mezery ve vlasech na buněčné úrovni. Díky tomu jsou vaše vlasy na dotek jemnější. Použití mandlového oleje na vlasy jim po čase dodá měkčí strukturu. Jakmile je mandlový olej začleněn do rutiny péče o vlasy, můžete si také všimnout, že vaše vlasy se snáze rozčesávají a upravují.

Použití mandlového oleje na vlasy

Mandlový olej můžete nanést přímo na vlasy. Pokud chcete zvýšit lesk a hebkost, nanášejte jej hlavně na konečky. Mandlový olej můžete také použít jako přísadu do masky na vlasy.

Tento olej smíchejte s kokosovým olejem a přírodním kondicionérem, naneste na vlasy a nechte působit 40 minut.

Mandlový olej můžete užívat také jako doplněk stravy v kapslích. Je tak mnohem lepší vyzkoušet tento přírodní zázrak na pleť a na vlasy – než utrácet spoustu peněz za chemické krémy, které mohou vaši pokožku i rozdráždit, pokud budete mít třeba alergii na nějakou složku, kterou obsahuje.

Vyzkoušejte produkty od značky Cosnature, které se pyšní certifikátem Natrue, Vegan a další. Navíc jsou cenově dostupné. Všechny produkty s mandlovým olejem najdete je zde.

Cosnature-staybio-prirodni-kosmetika-vegan-mandlovy-olej-v-kosmetice-1