Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Limetka se používá nejen v kosmetické oblasti

Limetky jsou kyselé, kulaté a jasně zelené citrusové plody. Obsahují spoustu vitamínu C, antioxidanty a další živiny, které posilují imunitní systém, snižují rizikové faktory srdečních chorob, zabraňují ledvinovým kamenům a podporují vstřebávání železa či přispívají ke zdravé pokožce.

Limetky rostou na menších stromech v subtropickém pásmu, přičemž pěstují se především v Mexiku, Karibiku, Brazílii, ale i na Floridě, Srí Lance a v jižní Africe.

Limetka v lidovém léčitelství

Limetka se v lidovém léčitelství používá především při nevolnosti a průjmu. Přidává se také do stravy, protože pomáhá zvyšovat množství železa vstřebávaného do těla. Limetky obsahují vitamín C, který napomáhá vstřebávání železa, nicméně na druhou stranu mají asi pouze čtvrtinu množství tohoto vitamínu oproti citronu. Limetková šťáva působí i proti bolestem hlavy.

Uplatnění nachází i limetkové éterické oleje, které jsou vhodné k posílení imunitního systému a léčbě nachlazení či chřipky. Lokálně aplikovaný limetkový olej má antibakteriální účinky a používá se třeba na akné.

Limetka je výborný zdroj antioxidantů, zvyšuje imunitu, podporuje zdravou pokožku, pomáhá zabraňovat ledvinovým kamenům a zlepšuje vstřebávání železa.

Limetka v kosmetice

Limetka se používá na mastnou pleť a otevřené póry, protože vyrovnává a reguluje produkci mazu. Přínosná je i pro posílení nehtů. Používá se v přípravcích na celulitidu. Stejně tak se po přípravcích poohlédněte, jestli trpíte kuperózou. Limetka jako taková se přidává i do vlasového tonika. Zabraňuje totiž vypadávání vlasů. Navíc dodává příjemnou svěží vůni přípravkům.

V neposlední řadě se limetkou doporučuje čištění zubů a dásní, protože snižuje riziko zánětu dásní.

Tak neváhejte a zařaďte ji do svého života i vy. Podívejte se na limetkovou řadu od značky Cosnature. Je zcela přírodní a nese certifikát Vegan a Natrue. Určitě nebudete litovat.

Přírodní kosmetika Cosnature a její limetková řada