Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Jak správně pečovat o suchou pokožku?

Suchá pokožka je poměrně běžný jev. Může jít o náš typ pleti, ale i o suchost způsobenou zevními či vnitřními příčinami. Stav pleti ovlivňuje prostředí, roční období, naše výživa, stav našeho zdraví či aktuální hormonální nálož v našem těle. Určitě se oplatí znát, jak správně pečovat o suchou pokožku.

Suchá pokožka vede k jejímu nepěknému vzhledu i k bolestivým problémům. Na obličeji můžeme pociťovat napětí a nepohodlí. Podobně na těle, kde může být suchá kůže předzvěstí, ale již i důsledkem různých ekzémů. Častá je suchá kůže na loktech či na patách. Suchá kůže s sebou nese projevy stárnutí, jako jsou vrásky, nezdravý vzhled i ochablost pokožky.

Příčiny suché kůže jsou různé

Může jít o různá kožní i vnitřní onemocnění, třeba diabetes či onemocnění ledvin. K suchosti kůže dochází často ve chvíli, kdy se naruší její ochranná lipidová vrstva. K tomu přispívá třeba počasí i nevhodná péče. Třeba mytí obličeje kohoutkovou vodou není pro pleť to pravé. Ideální je využívat přírodní kosmetiku bez obsahu problematických chemických látek.

pece-o-suchou-pokozku-prirodni-kosmetika-cosnature-staybio-1

Kůži je třeba hydratovat

To neděláme jenom kosmetikou, ale i vnitřně. Důležité je dodržovat správný pitný režim a taktéž pleť dobře vyživovat potřebnými vitamíny a minerály. Naše kůže je tvořena kolagenem, který nám již po dvacítce zcela zásadně ubývá a po čtyřicítce se nám již netvoří vůbec. Podobně je to s kyselinou hyaluronovou. Ta má schopnost na sebe vázat vodu. Pokud nám schází, pleť je suchá.

Abychom se zbavily suché pleti, potřebujeme pestrou stravu, nebo doplňky stravy

Hodí se zejména vitamíny C a E, pomáhá biotin i nasycené mastné kyseliny. Skvělé na suchou pleť jsou přírodní oleje. Arganový, jojobový, ricinový, makadamiový a další. Který svědčí zrovna vaší pleti, je dobré vyzkoušet. Obecné rady nemusí platit univerzálně.

Vyzkoušejte přírodní produkty pro péči o pleť od značky Cosnature. Značka má certifikáty NaTrue, Vegan a další. Navíc je za příznivé ceny.pece-o-suchou-pokozku-prirodni-kosmetika-cosnature-staybio-2