Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Jak správně pečovat o smíšenou pleť?

Pokud máte suchou, nebo mastnou pleť, péče o ni je poměrně jednoduchá. Jestliže však máte od každého trochu, začíná to být o něco složitější. Výživné hydratační krémy jsou totiž moc hutné, masky pohlcující mastnotu příliš vysušují. Smíšenou pleť má přitom spousta lidí. Jak tedy postupovat při péči o ni?

Jak poznat smíšenou pleť?

V první řadě je nezbytné zjistit, jakou pleť opravdu máte. Smíšenou poznáte tak, že zhruba dvacet minut po umytí obličeje jsou na některých částech mastné skvrny, na jiných zase nikoliv. Smíšená pokožka potřebuje péči, která ji dokonale vyčistí a hydratuje, ovšem na druhou stranu nepřesuší.

Používáte krém pro normální pleť? Přímo na tvářích máte příjemný pocit, nicméně T-zóna je příliš mastná? Hydratace je důležitá, ale používejte krém, jenž kombinuje zmatňující složky (kyselina salicylová a oxid křemičitý) s hydratačními látkami například i bez obsahu oleje (kyselina hyaluronová a glycerin).Cosnature-pletova-maska-pomelo-vegan-prirodni-kosmetika-4_1

Objevují se vám pupínky a suchá místa zároveň?

Přesně tak se chová smíšená pleť. Právě z daného důvodu je potřeba jednou týdně obličej bodově ošetřit dvěma maskami. Suchá místa potřebují hydratační masku, T-zóna zase například jílovou masku pohlcující mastnotu.

Jak je to s kosmetikou?

Ideální volbou je především přírodní kosmetika, která pleť nezatěžuje, ovšem současně ji dostatečně vyživuje. Vyhněte se chemickým dráždivým produktům, jež často nadělají více škody než užitku.

Odličování

Při odličování se zaměřte na takovou čisticí kosmetiku, aby pleť nevysušovala a současně neucpávala. V případě odličovacích preparátů je nezbytné zkoušet, co vám opravdu sedne, neboť každému vyhovuje něco jiného.

Tonizační a květové vody

U smíšené pleti se osvědčily tonizační a květové vody. Používají se po čištění pleti a před nanesením krému. Slouží k odstranění zbývajícího make-upu a uzavření pórů, jež se otevírají při hloubkovém čištění. Oblíbená je tonizační voda mátová, heřmánková i tea tree květová.

Přírodní pleťové oleje

Přestože se většina olejů smíšené pleti nedoporučují, najdou se i takové, které naopak pokožku v oblasti T-zóny zklidní a naopak hydratují tváře. Všímejte si složení, některé totiž mají více kyseliny olejové, jiné zase kyseliny linolové. Jestliže převažuje první zmíněná kyselina, potom po takovém oleji sáhněte, jestli máte převážně sušší pokožku, a naopak. Smíšené pleti dobře sedne pleťový olej mandlový, jojobový i konopný.

Krémy

Závěrem nesmíme zapomenout na krémy, přičemž vhodné jsou lehčí produkty, aby nedocházelo k ucpávání pórů. Ve složení by se měla objevit přírodní másla, jejichž účelem je hydratovat a zjemňovat. Krémy mohou obsahovat i éterické oleje, nejčastěji levandulový, vilínový, neemový či tea trea.

Vyzkoušejte například přírodní kosmetiku Cosnature, která neobsahuje škodlivé chemikálie. Navíc je za příznivé ceny. Najdete ji zde.

Cosnature-Staybio-prirodni-kosmetika-smisena-plet-vegan-1