Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Jak správně pečovat o mastnou pokožku? Vsaďte na přírodní kosmetiku

Pokud zjistíte, že máte mastnou pokožku, je potřeba věnovat jí tu správnou péči. Kromě nevýhod v podobě zvýšené tvorby mazu a sklonům k akné totiž přirozeně mastnější pokožka nabídne i výhodu, kdy déle odolává vzniku vrásek a může působit svěžím dojmem. To všechno ale závisí na správné péči a vhodně zvolené kosmetice, kterou své pleti nabídnete.

Jak poznat mastnou pokožku

Rozpoznání mastné pokožky může být problematické hlavně kvůli možnosti záměny s pokožkou smíšenou. V případě mastné pleti je možné pozorovat zvýšenou tvorbu mazu naprosto kdekoliv na obličeji. Tento problém se tak netýká pouze klasické T zóny, ale i oblastí, jako jsou tváře a podobně. Mastná pokožka většinou má sklony k akné právě vzhledem k nadměrné tvorbě mazu. Kromě dědičného faktoru a hormonálních změn může mastná pokožka vznikat nevhodnou péčí především při používání nesprávně zvolené a nekvalitní kosmetiky.

Jak správně pečovat o mastnou pokožku

V první řadě je důležité nepoužívat kosmetiku s obsahem alkoholu, který má vysušující účinky. Na takové zacházení totiž bude pleť reagovat ještě větším zvýšením produkce mazu, aby se uchránila před vysušením. Naopak je vhodné volit kosmetiku určenou přímo pro mastnou pleť. Takové produkty mají lehké složení a většinou nejsou na bázi olejů. Aby byla péče účinná, je potřeba přizpůsobit nejenom krémy, ale také odličovací vodu a samotnou dekorativní kosmetiku. Problémy s mastnou pletí mohou zhoršit i špatně zvolené opalovací krémy.

pece-o-suchou-pokozku-prirodni-kosmetika-cosnature-staybio-1

Proč je lepší zvolit přírodní kosmetiku

V případě péče o mastnou pokožku je lepší zvolit přírodní kosmetiku, která neobsahuje zbytečné složky. Ty totiž pleť nadměrně zatěžují, což problém ještě zhoršuje. Kvalitní přírodní kosmetika dokáže pomoci s celou řadou problémů a nedostatků. Vyberte si osvědčenou značku, řadu produktů určenou pro váš typ pleti a po pravidelném používání jistě poznáte rozdíl.

Vyzkoušejte například přírodní kosmetiku Cosnature. Má certifikáty NaTrue, Vegan a navíc je za příznivou cenu. Pleťovou péči najdete zde.

 maskne