Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Jak se orientovat v přírodních kosmetických certifikátech?

Stojíte před regálem plným kosmetických produktů a tápete, na základě jakých parametrů vybrat ten kvalitní? Jedním z ukazatelů jsou přírodní kosmetické certifikáty. Dokážete se v nich však orientovat? 
Hlavní úlohou kosmetických certifikátů je ochrana spotřebitele a přírody. Například zaručují, že při výrobě daného přípravku byly použity výhradně ingredience neubližující životnímu prostředí a netestované na zvířatech. A s jakými certifikáty se na etiketách výrobků dostupných na českém trhu setkáváme nejčastěji? 

Natrue

Tento certifikát zaručuje, že při výrobě, která probíhala s maximálním ohledem na životní prostředí (včetně obalu), bylo použito minimálně 75 procent přírodních látek. Tento certifikát zároveň ingredience obsažené ve výrobku rozděluje do tří skupin: přírodní, skoro přírodní a přírodně identické. Zatímco přírodní látky jsou výhradně získané z přírodních surovin, látky přírodně identické se jim sice podobají, ale vytvořené jsou v laboratoři. A látky skoro přírodní jsou látky přírodní obohacené o nějakou syntetickou látku. 

NATRUE_Logo_2

Vegan

S tímto certifikátem společnosti Vegan Society zaměřující se na podporu veganství se spolu s kosmetikou setkáte i na potravinách, nápojích a oblečení. Certifikát zaručuje, že daný výrobek nebyl testován na zvířatech a že při výrobě nebyl použitý žádný živočišný produkt a geneticky modifikovaný organismus (GMO). 

unnamed

Crueltyfree

Účel tohoto certifikátu prozrazuje již jeho název. Organizace PETA, která je pod ním podepsaná, bojuje za práva zvířat. Certifikát je zárukou, že daný výrobek a jeho složky nebyly testované na zvířatech. 

CFV-logo-rose

Ecocert

Jednou z nejpřísnějších certifikačních organizací je francouzská Ecocert, jejíž certifikát zaručuje, že produkt obsahuje ingredience výhradně z ekologického zemědělství s minimálním podílem surovin 95 %! 
brand

Leaping bunny (HCS - Humánní kosmetický standard)

Jistotu, že daný přípravek včetně jeho ingrediencí nebyl testovaný na zvířatech, poskytuje i certifikát Leaping bunny udělovaný Koalicí pro informovanost zákazníků. 

certifikat-leaping_bunny-1


Na pozoru buďte před ikonami, jejichž autoři se snaží původní certifikáty napodobovat. Nejčastěji se jedná o napodobeniny králíčka Bunny a Vegan certifikátu. Ty samozřejmě nemají žádnou vypovídací hodnotu. 

Hledáte přírodní veganskou kosmetiku, která nezatíží vaši peněženku? Vyzkoušejte značku Cosnature. Nese certifikáty Natrue, Vegan, FCS a další. Navíc je cenově dostupná.