Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Jak pečovat o rty? Rozhodně si volte přírodní kosmetiku

Rty jsou naše vizitka. Mnohdy si neuvědomujeme, jak často cizí oči spočinou na našich rtech. Vždyť součástí komunikace je odezírání ze rtů. Jenomže aby nás rty reprezentovaly a dělaly krásnými, potřebují péči.

Nejde o péči ledajakou. Co dáme na rty, to i sníme. Kosmetika plná chemie se proto na rty nehodí. Ne každý je však experimentátor s běžnými potravinami či bylinkami, které umí rty zkrášlovat. Ideální je proto přírodní kosmetika na rty. Oproti té konvenční má mimo jiné tu výhodu, že je zdravotně nezávadná a v podstatě se dá sníst. Jak ale na péči o rty komplexně?

prirodni-balzamy-na-rty-cosnature-staybio-prirodni-kosmetika-2

Pravidelná péče o rty jim dává zdraví i krásný vzhled

Naše rty potřebují více, než jim obvykle dáváme a mnohé z nás je z péče vlastně vyřazujeme. Nezapomínáte rty odličovat? Mělo by jít o pravidelný večerní rituál. K tomuto účelu se nejlépe hodí přírodní kosmetika na rty či přírodní olejíčky. Ty rty současně vyživují.

Jednou týdně bychom měly dopřát rtům peeling. Lze to udělat abrazivní přírodní kosmetikou, nebo můžeme použít domácí peeling, kde v oleji smícháme například nemletý mák, nebo hrubě mletou kávu. Vhodné je též obyčejné bambucké máslo jako maska na rty. Skvěle funguje i na popraskané rty.

Péče o rty v zimě a v létě se liší

Zatímco v létě ocení rty zejména hydrataci, v zimě je důležitá ochrana před chladem a možným popraskáním kvalitním olejem či mastnějším přírodním balzámem na rty. V létě, ale i v zimě při pobytu na horách, potřebují rty ochranu před UV zářením. Jsou velice citlivé a často si neuvědomujeme, že bez UV ochrany si zaděláváme na rakovinu kůže, nebo minimálně na opary. Pokud jimi totiž trpíme, je UV jedním z jejich spouštěčů.

prirodni-balzamy-na-rty-cosnature-staybio-prirodni-kosmetika-5

Nakrmte své rty vhodnými vitamíny a minerály

Krása našich rtů je daná také zevnitř a odráží se na nich naše zdravé stravování. Pro rty jsou důležité především vitaminy B, E a zinek. Jestliže nám ve stravě chybí, je vhodné je doplnit pomocí doplňků stravy. Jinak se rty začnou olupovat, praskají, nevypadají dobře, mohu bolet. Zejména po čtyřicítce jsou vhodné též doplňky stravy s kolagenem a kyselinou hyaluronovou. V péči o rty pomáhá rovněž biotin.

Šetrné zacházení i hygiena jsou na místě

Naše rty vyžadují péči, ale i šetrné zacházení. Nekousejte si je, neolupujte si z nich kůži. Rovněž je důležité dbát na hygienu. Pozor na ne příliš umyté příbory i sklenice v levných hospodách, stejně tak jako na používání stejných lžiček s přáteli, ale i s rodinou. Různé neduhy na rtech, především opary, nám nepřidají na kráse ani na pohodě. Jako prevenci lze používat přírodní balzámy na rty například s měsíčkem či ricinovým olejem.

Vyzkoušejte přírodní balzámy na rty od značky Cosnature. Balzámy jsou zcela přírodní a za příznivou cenu. Balzámy najdete zde.

prirodni-balzamy-na-rty-cosnature-staybio-prirodni-kosmetika-1