Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Jak pečovat o citlivou a problematickou pleť?

Jen malé procento žen se pyšní dokonale hladkou pokožkou bez pupínků. Nejhorší to bývá v obličeji a dekoltu. Dámy na sebe patlají tuny make-upu, čímž pleti vůbec neprospívají. S péči by měly začít zevnitř.

Aknézní a problematická pleť nemusí být aktuální výhradně v pubertálním věku. Mnohé dámy jí trpí i ve čtyřiceti letech. Ani s citlivou pletí nemáte vyhráno, protože ihned reaguje na kolísání teplot, vítr, mráz, slunce i znečištění. V obou případech je nutné o pokožku pravidelně pečovat a hýčkat si ji.

Hydratace je základ

Citlivá pleť bývá převážně suchá, a proto bychom ji měli řádně hydratovat. Může stát, že je pokožka nadměrně citlivá, což vyžaduje kvalitní péči. Klíčem k úspěchu je zklidnění napětí. V tomto ohledu jsou nejlepší vody z přírodních složek. Důkladným umytím zbavíte citlivou pleť nečistot, a to je základní krok k dosažení čistoty. Jen omytá a hydratovaná pokožka může volně dýchat, kvůli ucpaným pórům by šlo jen těžko.

Pokud nechcete kupovat minerální vody z termálních lázní, vsaďte na babské rady. Připravte si odvar anebo masku z lékořice, heřmánku. medu, okurky, ovesných vloček, jablečného octa či růže. Naštěstí existuje i přírodní kosmetika s hojícím účinkem.

Správná životospráva

Pokud máte citlivou problematickou pleť, měli byste omezit příjem potravin, které ji škodí. Někomu naskočí pupínky po čokoládě i zavařených okurcích. Velké množství potravin může působit jako alergen a ani o tom nevíte. Zkrátka sledujte, co konzumujete. Do jídelníčku zařaďte listovou zeleninu, pokrmy obsahující vitamíny A, B, E, pramenitou vodu, ryby, avokádo, mandle a vajíčka.

Odličování neodflákněte

Po důkladném odlíčení dopřejte pleti blahodárnou masku, přírodní olejové krémy z výtažky kokosu, avokáda, aloe, jojoby, mandlí. Samy konec přijdete, jaký hydratační krém vám nejlépe pasuje. Tonizace a hydratace citlivé pleti je osvědčený krok, bez něhož byste neslavily úspěch.

Vyzkoušejte péči o pleť tradiční kosmetické značky Cosnature. Jedná se o zcela přírodní kosmetiku, která je účinná a zároveň cenově dostupná. 

Péče o citlivou a problematickou pleť s přírodní kosmetikou Cosnature