Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Heřmánková voda je dobrá i na citlivou pleť

Bylinky nepoužívaly pouze naše babičky, ale běžně jejich léčebných vlastností využívá i dnešní mladá generace. V mnoha ohledech jsou daleko účinnější a zároveň šetrnější než syntetická léčiva běžně dostupná v našich lékárnách.

Mezi bylinkami s léčivými vlastnostmi alespoň u nás jednoznačně kraluje heřmánek, jenž se používá mnoha různými způsoby, třeba i ve formě heřmánkové vody.

Staybio-zahir-hermankova-kvetova-prirodni-vegan-kosmetika-1

Jedna z nejběžnějších léčivých rostlin

Na rozdíl od celé řady jiných bylinek, které se mimo jiné vyznačují svou vzácností, heřmánek je docela rozšířenou rostlinou, a to nejen ve vlastech českých, ale obecně ve světě. Můžete si ho natrhat v celé řadě asijských zemí, v Americe nebo třeba i v Austrálii.

U nás samozřejmě roste také, nicméně už méně nežli v minulosti. Nečekejte tedy, že budete o heřmánek zakopávat na každém kroku, to rozhodně ne. Pořád je však docela dost míst, kde je možné si tuto bylinu natrhat.

Kdyby se vám snad nechtělo hledat, není vůbec složité začít heřmánek pěstovat na zahrádce nebo rovnou doma za oknem. Ovšem pozor, aby vám nenačichly záclony, jedná se totiž o velice aromatickou bylinu.

V neposlední řadě je možné heřmánek koupit víceméně v jakékoliv lékárně, případně se pro něj vydat na nejbližší trh.

Staybio-zahir-hermankova-kvetova-prirodni-vegan-kosmetika-3

Léčivé účinky

Heřmánek se nepoužívá pouze jen tak z plezíru. Jeho léčebné účinky jsou mezi lidmi dobře známé. Funguje velice dobře hlavně jako kloktadlo, případně se jím dá natírat i pokožka. Jedná se o velmi silnou přírodní dezinfekci, s jejíž pomocí můžete vyléčit mnoho neduhů.

Funguje dobře jako čaj či olej. Stále používanější je také heřmánková voda, která vzniká za pomocí parní destilace. Tímto způsobem se získá daleko více tělu prospěšných látek než třeba vařením.

Heřmánková voda se aplikuje hlavně na kůži, na kterou působí velice blahodárně. Není agresivní, takže se nemusíte bát použít ji i na intimní partie, případně na jiná místa s citlivější kůží. Je vhodná i pro malé děti.

Heřmánkovou vodu i přírodní a vegan kosmetiku nakoupíte na stránkách www.staybio.cz . Navíc ji najdete za příznivé ceny. 

Staybio-zahir-hermankova-kvetova-prirodni-vegan-kosmetika-2