Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Existuje levná přírodní kosmetika? Jaké jsou její plusy a mínusy?

Na trhu je dnes k dostání takřka nepřeberné množství kosmetických přípravků. Ti z vás, kteří chtějí poctivě pečovat o své tělo, pokožku a pleť, zároveň však chtějí přispět k ochranně životního prostředí, mají možnost sáhnout po takzvané přírodní kosmetice. Jaký je její rozdíl oproti běžným konvenčním produktům?

Co je přírodní kosmetika?

V okamžiku, kdy v obchodě narazíte na přírodní kosmetiku a zvolíte si ji k užívání, znamená to, že se jedná o produkt, který neobsahuje umělé a zdraví škodlivé látky. Běžná kosmetika s umělými přísadami zatěžuje životní prostředí a může mít negativní účinky také na lidský organismus. 

V konvenční kosmetice se totiž běžně používají například ropné deriváty, v hojném množství jde třeba o propylene glycol. Ropné látky mohou v delším horizontu působit negativně na lidskou pokožku, dochází k ucpávání pórů, čímž se stav kůže postupně zhoršuje.

Přírodní kosmetika dále neobsahuje ani silikony. Ty jsou do běžných přípravků dodávány z důvodu snadnější aplikace na kůži, do vlasů apod. Problém u nich tkví hlavně ve špatné odbouratelnosti, čímž dochází k zatěžování životního prostředí, zejména vody.

Cenově dostupná přírodní kosmetika Cosnature levně

Existuje levná přírodní kosmetika?

V obchodech lze samozřejmě často narazit na přírodní kosmetiku, jež je výrazně dražší nežli konvenční varianty. Je ale zbytečné ji kupovat, existují totiž i skutečně levné kosmetické produkty na čistě přírodní bázi. Netvoří je žádné luxusní a vzácné prvky a látky, takže není důvod, proč by měly být tyto přípravky dražší oproti kosmetice s umělými přísadami.

Pro koho je přírodní kosmetika vhodná?

U přírodní kosmetiky je lehkým negativem, že u některých citlivějších osob někdy vyvolává alergické reakce, byť ne nějak zásadní. Obecně se však dá aplikovat u všech lidí. Ideální je, pokud si vybrané zboží vyzkoušíte a zjistíte, zda vám vyhovuje.

Přírodní kosmetika je tedy levná a dostupná pro všechny. Každý by měl možnost si dovolit přírodní kosmetiku, jež se vyrábí bez zbytečných nákladů, ale spoléhá se na účinnost a funkčnost.