Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Co vědět o oleji z pískavice?

Už od pradávna hledají lidé pomoc v přírodě a přiklánějí se k síle bylin. Jednou z nich je pískavice neboli řecké seno, z níž se mimo jiné vyrábí za studena lisovaný olej. Jde o vysoce kvalitní produkt, který má pro lidský organismus blahodárné účinky.

Pískavice je známá kulturní rostlina, jejíž semena se používají i jako koření. Jedná se jednoletou rostlinu s až 10 cm dlouhými lusky asi s 20 semeny.

Kde se vzala?

Rostlina roste převážně ve Středomoří, Střední Asii a Etiopii. V roce 1889 ji u nás začal ve vinorodých destinacích pěstovat prof. František Bubák, a to u Bečova nad Teplou. O cenných účincích věděli již Egypťané, kteří ji hojně využívali zejména při zkrášlovacích procedurách. Není divu, že je olej z pískavice nedílnou součástí orientálních aromaterapií a masáží. Je zajímavé, že je určen také pro přímou konzumaci, jedná se o oblíbené koření. Olej z řeckého sena obsahuje silnou koncentraci vitamínů, flavonoidů, saponinů a antioxidantů. Poznáte ho podle žlutého až tmavě hnědého zbarvení. Na první pohled vás omámí jeho typické aroma.

Staybio-olej-z-piskovice-prirodni-vegan-kosmetika-3

Olej pro zdraví

Tělu prospěšný olej z pískavice je určen k vnitřnímu i vnějšímu použití. Pokud ho chcete užívat vnitřně, postačí jen maličké množství a většinou se smíchá i s dalšími vysoce kvalitními oleji. Je skvělé, že pomáhá při hubnutí, protože přispívá ke spalování tuků. K dalším benefitům patří uvolnění dýchacích cest (hlenu). Rovněž zabraňuje následnému rozvinutí infekce. Nejen ženy ocení jeho schopnost regulovat krevní cukr. Dokáže detoxikovat ledviny, čímž je ochraňuje před škodlivými látkami.

Účinná přírodní kosmetika

Za studena lisovaný olej z pískavice je určen k vnějšímu použití. Není divu, že je častou složkou přírodní kosmetiky. Ocení ho lidé všech generací, kteří mají jakýkoliv typ pleti s akné. Jen pár kapek olejíčku zanícené místo dezinfikuje a zabraňuje dalšímu tvoření pupínků. Díky tomuto zázraku budete mít pevné a lesklé vlasy, dokonce se zbavíte lupů. A perlička na závěr! Olej z pískavice ocení dámy, které prahnou po větším poprsí. Antioxidanty v oleji podporují hormony, a tím i růst prsou! Používání přírodní kosmetiky má své výhody, především se vyhnete chemicky vytvořeným látkám, které ve výsledku lidskému tělu neprospívají.

Olej z pískavice koupíte na stránkách www.staybio.cz. Navíc zde najdete přírodní a vegan kosmetiku za příznivé ceny.

Staybio-olej-z-piskovice-prirodni-vegan-kosmetika-4