Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Arganový olej a jeho přínosy pro lidský organismus

Arganový olej se v marocké kuchyni používá po staletí, a to nejen pro jemnou oříškovou chuť, ale je přínosný i pro lidský organismus. Přirozeně se vyskytující rostlinný olej se získává z jader plodů argánie trnité.

Přestože je arganový olej původem z Maroka, v současné době se používá po celém světě k různým kulinářským, kosmetickým i lékařským účelům.

Obsahuje základní živiny

Arganový olej tvoří především mastné kyseliny a fenolické sloučeniny. Co se týče tuků, pochází z kyseliny olejové a linolové. Přibližně 29 až 36 procent mastných kyselin pochází z kyseliny linolové neboli omega-6, a proto je arganový olej dobrým zdrojem této živiny. Kyselina olejová, ačkoliv není esenciální, tvoří 43 až 49 procent složení mastných kyselin arganového oleje. Jedná se o velice zdravý tuk, který má pozitivní vliv na zdraví srdce. V neposlední řadě je arganový olej bohatým zdrojem vitamínu E, jenž je potřebný pro zdravou pokožku, vlasy a oči. Vitamín E má také silné antioxidační vlastnosti.

Podporuje zdraví srdce

Arganový olej je bohatým zdrojem kyseliny olejové, což je mononenasycený tuk omega-9. Stejná kyselina je obsažena i v několika dalších potravinách, včetně avokáda a olivového oleje, a často se jí připisuje pozitivní vliv na zdraví srdce.

Oddaluje proces stárnutí pleti

Stejně tak se arganový olej stal oblíbenou složkou mnoha produktů pro péči o pleť. Podle některých výzkumů i vnitřní užívání tohoto oleje pomáhá zpomalit proces stárnutí tím, že předchází zánětům a snižuje oxidační stres. V případě aplikace oleje na pokožku podpoříte regeneraci či hydrataci pokožky.

Staybio-arganovy-olej-levna-prirodni-kosmetika-vegan-3

Doporučuje se při kožním onemocnění a hojení ran

Po desetiletí se arganový olej užívá při léčbě zánětlivých kožních onemocnění, a to především v severní Africe. Dále urychluje hojení ran, například je vhodný na popáleniny, neboť napomáhá obnově tkání.

Jestliže tedy chcete arganový olej používat v kuchyni, hledejte olej určený přímo na vaření, případně se ujistěte, že kupujete 100% čistý arganový olej. 

Arganový olej určený na pleť i na vaření najdete na stránkách www.staybio.cz. Navíc zde můžete nakoupit přírodní kosmetiku za příznivé ceny.

Staybio-arganovy-olej-levna-prirodni-kosmetika-vegan-2