Osobní odběr v Zásilkovně máte vždy zdarma! Doprava na adresu za 25,- Kč!

Aloe vera přírodní zázrak

Aloe vera najdete v kosmetických přípravcích pod názvem Aloe Barbadensis. Jedná se o trvalku, která roste například v jižní části Evropy, můžete ji ovšem pěstovat přímo u vás doma. Používají se listy a jejich vnitřek. Jedná se o gelovou dužinu, která se lisuje a následně použije do kosmetického přípravku.

Aloe-vera-přírodní-kosmetika-staybio-12

Aloe vera pro vnitřní užití

Aloe obsahuje velké množství vitamínů, antioxidantů a její účinek je hlavně regenerující a zklidňující. Šťáva z aloe vera se používá pro podporu zažívání, při poruchách trávení nebo při detoxikaci organismu. Navíc je vhodná proti nachlazení či bolesti v krku. Ocení ji také ženy, jelikož pomáhá při menstruačních bolestech.

Aloe vera pro vnější užití

Velmi často najdete Aloe vera v kosmetických přípravcích. Aloe má nejen skvělé vnitřní účinky, ale i ty vnější. Má zklidňující, zvláčňující, chladicí a hojivé účinky. Její super schopností je, že na sebe váže vodu a díky tomu napomáhá k hydrataci pokožky těla, vlasů i obličeje. Díky protizánětlivým účinkům je ideálním pomocníkem při popáleninách od slunce, malých rankách a po bodnutí hmyzem.

Kde Aloe v kosmetice najdete?

Aloe vera můžeme najít skoro v každém přípravku. Můžete narazit na aloe v tělovém krému, jelikož tlumí strie a navrací elasticitu pokožky. V pleťové péči ji naleznete v přípravcích určených pro citlivou i problematickou pleť, jelikož je aloe vhodná pro všechny druhy pleti. V přípravcích na vlasy se používá pro svoji schopnost vázat vodu a vlasy jsou po použití hydratované a lesklé. Navíc podporuje růst vlasů. Najít ji můžete i v balzámech na rty, jelikož pomáhá hojit opary a prasklé koutky. V neposlední řadě ji najdete i v gelu na holení či přípravcích po holení, kde napomáhá ke zklidnění podrážděné pokožky a zároveň působí protizánětlivě.

Rozhodně neváhejte a vyzkoušejte samotný Aloe vera gel, anebo kosmetiku obsahující Aloe vera. Má zklidňující a hojivé účinky a zároveň je vhodná pro všechny typy pleti. Od suché, přes citlivou až po mastnou či problematickou pokožku.

Vyzkoušet můžete například produkty od značky Cosnature, která se zabývá výhradně přírodní kosmetikou. Cosnature je na trhu již od roku 1980 a nese certifikáty Natrue, Vegan a další. Navíc je za velmi příznivé ceny.

Aloe-vera-přírodní-kosmetika-staybio-13